• Jako obvykle představujeme řadu inspirativních projektů z celé Evropy i mimo ni. Ale v tomto čísle vyniká různorodost přístupů k otázce materiálů projektů, kombinujících měď s jinými vysoce kvalitními materiály.

  • Copper and the Home  (Měď a domov) je soutěžní bienále, založené v roce 2006, které je intelektuální výzvou pro mladé návrháře, architekty, inženýry a studenty z celého světa, aby prozkoumali a využili vlastností mědi, nezbytných pro moderní život, a znovu si představili, jak mohou pomocí tvůrčího designu zlepšit naše životy a každodenní práci. 

  • Právě byly oznámeny výsledky letošního, již 18. bienále soutěže Evropská měď v architektuře. 

Reference

Měď ve vašem okolí

Najděte si cestu k mědi a inspirujte se úžasnou architekturou!

Nabídka redaktora

Photo © Andy Stagg

Photo © Andy Stagg

Faraday House, Elektrárna Battersea, Londýn, Velká Británie

Pro cestující v Londýně vytváří jízda po viktoriánských železničních viaduktech, vedoucích podél jižního břehu řeky Temže, pohyblivé jeviště, které odhaluje vzrušující perspekti

Více

Photo: p4930

Photo: p4930

Bürgenstock Spa, Lucernské jezero, Švýcarsko

Pro renomované luxusní lázně, na vrcholu hor a s výhledem na jezero Lucerne, jsou dost dobré pouze ty nejlepší přírodní materiály, jak vysvětlují architekti plus 4930. 

Více

Photo: Adam Mørk

Photo: Adam Mørk

Etaget, Stockholm, Švédsko

Architekti Kjellander Sjöberg popisují, jak městské bloky, definované materiálem – mědí, mosazí a třemi druhy cihel – vytvářejí jedinečnou identitu této nové obytné zástavby v c

Více

Sadové Čtvrtě, Moskva, Rusko

Regenerace staré průmyslové oblasti poblíž centra Moskvy se vyznačuje decentní paletou materiálů, zahrnující i měď aplikovanou několika architektonickými týmy, z nichž každý má

Více

Photo: Marie-Noëlle Dailly

Photo: Marie-Noëlle Dailly

Rive Gauche, Charleroi, Belgie

Architekti DDS+ vysvětlují, jak jejich projekt Rive Gauche působí jako katalyzátor regenerace v belgickém Charleroi a objasňují význam tradičních udržitelných materiálů – včetně

Více

North Fitzroy knihovna a komunitní centrum, Melbourne, Austrálie

Jemně zakřivené, perforované mosazné sluneční clony pomáhají definovat charakter klíčové veřejné budovy v australském Melbourne a také zlepšit její udržitelnost - oceněnou nejvy

Více

Články

MĚDĚNÉ KOMBINACE

Jako obvykle představujeme řadu inspirativních projektů z celé Evropy i mimo ni. Ale v tomto čísle vyniká různorodost přístupů k otázce materiálů projektů, kombinujících měď s jinými vysoce kvalitními materiály.

Před posouzením environmentálních přínosů mědi v architektuře stojí za to vrátit se k základům. Měď je přirozeným prvkem v zemské kůře, která byla v průběhu evolučního procesu začleněna i do živých organismů. Je to nezbytný stopový prvek, nezbytný pro prakticky všechny vyšší formy života, a příroda je pro nejlepší využití mědi dobře přizpůsobena a chrání se před případnými negativními účinky. To platí od nejzákladnějších úrovní až po nejkomplexnější metabolické funkce lidského těla. A platí to i pro dlouhodobé účinky mědi na budovách.

MĚDĚNÁ ARCHITEKTURA ROZVÍJENÁ PROJEKTANTY

V tomto čísle se zaměřujeme na některé nové příležitosti v současném designu, zkoumaném architekty, kteří používají měď a její slitiny i mimo rámec dnes používaných početných tradičních ploch, forem a systémů instalací.

DESIGN A UDRŽITELNOST

 CO JE COPPER AND THE HOME?

Copper and the Home  (Měď a domov) je soutěžní bienále, založené v roce 2006, které je intelektuální výzvou pro mladé návrháře, architekty, inženýry a studenty z celého světa, aby prozkoumali a využili vlastností mědi, nezbytných pro moderní život, a znovu si představili, jak mohou pomocí tvůrčího designu zlepšit naše životy a každodenní práci. 

Publikace
Soutěž Evropská měď v architektuře oslavuje krásu a všestrannost mědi a jejích slitin na nejlepší současné architektuře. Představuje také širšímu mezinárodnímu publiku inspirativní projekty, z nichž některé by jinak mohly zůstat nepovšimnuty.
Další publikace

Vše o mědi

Pro konečné uživatele (anglicky)

Využití mědi v TZB

Dalším používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookie. Více informací najdete na tomto odkazu.

Akceptovat