• V tomto čísle se zaměřujeme na některé nové příležitosti v současném designu, zkoumaném architekty, kteří používají měď a její slitiny i mimo rámec dnes používaných početných tradičních ploch, forem a systémů instalací.

  • Copper and the Home  (Měď a domov) je soutěžní bienále, založené v roce 2006, které je intelektuální výzvou pro mladé návrháře, architekty, inženýry a studenty z celého světa, aby prozkoumali a využili vlastností mědi, nezbytných pro moderní život, a znovu si představili, jak mohou pomocí tvůrčího designu zlepšit naše životy a každodenní práci. 

  • Právě byly oznámeny výsledky letošního, již 18. bienále soutěže Evropská měď v architektuře. 

Reference

Měď ve vašem okolí

Najděte si cestu k mědi a inspirujte se úžasnou architekturou!

Nabídka redaktora

Photo: Greg Fonne

Photo: Greg Fonne

Colicci Coffee, Londýn, Velká Británie

Tato měděná zastřešená kavárna, koncipovaná jako kalich orchideje, vytváří výraznou moderní skulpturu na exponované lokalitě v Londýně, jak popisují její projektanti z Mizzi Stu

Více

Photo: Ralf Heidenreich Fotografie

Photo: Ralf Heidenreich Fotografie

Collomix, Ingolstadt, Německo

Nové sídlo společnosti v bavorském Ingolstadtu vytváří silný výraz horní částí s předsazeným zeleným měděným boxem.

Více

Photo: Anthony Colemen

Photo: Anthony Colemen

Garden Museum, Londýn, Velká Británie

Bronzem obkládané dostavby, rozšiřující muzeum na jednom z historicky nejdůležitějších a nejnáročnějších míst Londýna, vyzařují nadčasovou kvalitu - a to navzdory použití modern

Více

Photo: dapple photography

Photo: dapple photography

St Andrew Square, Edinburgh, Velká Británie

Hoskins Architects a CDA vysvětlují roli žeber z měděné slitiny se zakázkově broušeným povrchem při definování významné přestavby, dokončující jedno z historických náměstí Edinb

Více

[BOX:9] The Prototype

[BOX:9] The Prototype

La Monnaie de Paris © AAPP / Philippe Prost

La Monnaie de Paris © AAPP / Philippe Prost

La Monnaie de Paris © AAPP / Philippe Prost

La Monnaie de Paris © AAPP / Philippe Prost

Články

Před posouzením environmentálních přínosů mědi v architektuře stojí za to vrátit se k základům. Měď je přirozeným prvkem v zemské kůře, která byla v průběhu evolučního procesu začleněna i do živých organismů. Je to nezbytný stopový prvek, nezbytný pro prakticky všechny vyšší formy života, a příroda je pro nejlepší využití mědi dobře přizpůsobena a chrání se před případnými negativními účinky. To platí od nejzákladnějších úrovní až po nejkomplexnější metabolické funkce lidského těla. A platí to i pro dlouhodobé účinky mědi na budovách.

MĚDĚNÁ ARCHITEKTURA ROZVÍJENÁ PROJEKTANTY

V tomto čísle se zaměřujeme na některé nové příležitosti v současném designu, zkoumaném architekty, kteří používají měď a její slitiny i mimo rámec dnes používaných početných tradičních ploch, forem a systémů instalací.

DESIGN A UDRŽITELNOST

 CO JE COPPER AND THE HOME?

Copper and the Home  (Měď a domov) je soutěžní bienále, založené v roce 2006, které je intelektuální výzvou pro mladé návrháře, architekty, inženýry a studenty z celého světa, aby prozkoumali a využili vlastností mědi, nezbytných pro moderní život, a znovu si představili, jak mohou pomocí tvůrčího designu zlepšit naše životy a každodenní práci. 

VÍTĚZSTVÍ LEMOVANÁ MĚDÍ
Je nám potěšením představit zde výsledky ročníku 2017 soutěže Evropská měď v architektuře. V tomto čísle však najdete mnohem více informací, včetně širokého výběru dalších projektů napříč celou Evropou i mimo ni, a naši druhou interiérovou přílohu „Měď uvnitř“.

Publikace
Soutěž Evropská měď v architektuře oslavuje krásu a všestrannost mědi a jejích slitin na nejlepší současné architektuře. Představuje také širšímu mezinárodnímu publiku inspirativní projekty, z nichž některé by jinak mohly zůstat nepovšimnuty.
Další publikace

Vše o mědi

Pro konečné uživatele (anglicky)

Využití mědi v TZB

Dalším používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookie. Více informací najdete na tomto odkazu.

Akceptovat