Domů » Reference » APOLLO BUSINESS CENTER
Reference

APOLLO BUSINESS CENTER

Ing.arch. Juraj JANČINA

Novostavba v Bratislave Apollo business center je s urbanistického hľadiska zakomponovaná do zóny mestskej štvrti Ružinov – Bratislava II. V tesnej blízkosti centra a príjazdovej komunikácie z nového mosta „APOLLO“.

Prevládajúci spôsob využitia komplexu budov tvoria administratívne priestory, na prízemí sú situované prenajímateľné priestory určené pre obchodnú činnosť a služby. Doplňujúce funkcie areálu sú sklady a garáže, parkovacie miesto situované v dvoch suterénnych podlažiach. Súčasťou vybavenia objektu je technologické a energetické zázemie. Z prevádzkového hľadiska tvorí Polyfunkčný areál zoskupenie dvoch viacpodlažných administratívnych budov – blokov, ktoré sú prepojené centrálnou pasážou – átriom.

Interiér týchto vnútorných priestorov charakterizujú fasády objektov z prírodného materiálu (predpatinovaná meď a sklo) orientované do pasáži a zastrešenej ulice – Átria, presklennej haly cez 7 nadzemných podlaží prírodná dlažba a „Mestský Mobiliár“
- kvetináče plné zelene a do dlažby osadené stromy – palmy, pod ktorými vzniká v prirodzenom tieni oáza pokoja s posedením pri fontáne, informačný systém a informačný pult, to všetko vytvára harmonické príjemné prostredie plné komunikácie ľudí. Polodrahokam Onyx, žiariaci aj za denného svetla, dominuje centrálnemu priestoru a potvrdzuje základný kompozičný princíp základných komunikačných osí v interiéri a symbolicky prenáša pozitívne slnečné svetlo z interiéru verejného aj do ostatných administratívnych podlaží zároveň aj ako orientačný prvok. Uličné fasády majú jednoduché a čitateľné delenie tvorené líniami. Toto je umocnené použitím materiálov, kombináciou skla a medeného obkladu.

Obklad parapetných pásov medenými tvarovanými panelmi TECU hrúbky 1mm povrchovej úpravy TECU – patina s priznaným horizontálnym členením (výška parapetu rozdelená na tretiny), šírka špáry 20mm, vertikálne špáry sú potlačené – šírky cca 3mm podložené pásom materiálu rovnakej povrchovej úpravy. Podhľady v pasážach na 1.np a vonkajší podhľad 2.np sú kovové perforované z medených panelov/kaziet TECU povrchovej úpravy TECU – patina. Otvory v paneloch sú prekryté čiernou difúznou fóliou ako ochrana proti hmyzu. V mieste osadenia svietidiel a VZT zariadení sú kazety vystužené aby nedochádzalo k priehybom.

Výrazný estetický a vizuálny účinok bol dosiahnutý aj vďaka použitým materiálom (meď, sklo) plynulo prechádzajúcim z exteriéru do interiéru, kde kombinácie s ostatnými prírodnými materiálmi (kameň, drevo, živá zeleň) dotvárajú harmonické prostredie pre život ľudí.

Ďalšie informácie od architekta: akjancina@nextra.sksk

Share: 

Budova

Postaveno: 
2004
Stát: 
Slovensko
PSČ: 
82109
Město: 
Bratislava
Ulice: 
Mlynské nivy 45
Místo: 

Kategorie

Užití: 
Fasády
Typ budovy: 
Kancelářské budovy
Obchodní
Restaurace
Použitá měď: 
Předpatinovaná
Reality: 
Nové

Architekt

Jméno, kancelář: 
AK Juraj JANČINA

Dalším používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookie. Více informací najdete na tomto odkazu.

Akceptovat